MoD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MoD

Clan
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Правење на CS сервер?

Go down 
3 posters
АвторПорака
dr.neo
Moderator
Moderator
dr.neo


Број на мислења : 20
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2007-12-15

Правење на CS сервер? Empty
ПишувањеПредмет: Правење на CS сервер?   Правење на CS сервер? EmptyНед Дек 16, 2007 9:24 pm

Овде оние кој знаат можат да објаснат како се прави еден CS сервер при тоа да ги кажат проблемите при правенје на еден сервер и сите потребни работи за него!!!
Вратете се на почетокот Go down
Alienware
Moderator
Moderator
Alienware


Број на мислења : 24
Registration date : 2007-08-25

Правење на CS сервер? Empty
ПишувањеПредмет: Pravenje server   Правење на CS сервер? EmptyПет Јан 04, 2008 2:20 am

Наједноставен начин за правење сервер: влези кај што ти е снимена играта, има апликација: HLDS.exe . Отвори ја и ке ти излезе: Start Dedicated Server. Намести ги основните работи на серверот и клик Start Server... и имаш твој сервер Smile
Вратете се на почетокот Go down
F140
Member
F140


Број на мислења : 5
Registration date : 2008-01-14

Правење на CS сервер? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правење на CS сервер?   Правење на CS сервер? EmptyПон Јан 14, 2008 5:03 pm

E da taka e ama ja slusnav nesto trebalo da se gasi FIREWALL. Windows Firewall-ot ja go izgasiv i pak neke.Eden drugar mi vika sum imal FIREWALL i u antivirusot ama ne mi se veruva (imam NOD32) pomagajte lugeee!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Правење на CS сервер? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правење на CS сервер?   Правење на CS сервер? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Правење на CS сервер?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MoD :: Igri :: Counter-Strike-
Отиди до: