MoD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MoD

Clan
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 4udni matematiki

Go down 
2 posters
АвторПорака
www.lopata.forumotion.com
MemberБрој на мислења : 3
Registration date : 2007-12-02

4udni matematiki Empty
ПишувањеПредмет: 4udni matematiki   4udni matematiki EmptyНед Дек 02, 2007 3:23 pm

1.Њу Јорк Сити(New York City) има 11 букви.
2.Афганистан има 11 букви.
3.Рамзин Јусеб(терористот кој се заканувал дека ќе ги урне кулите близначки во 1993-та) има 11 букви.
4.Џорџ В. Буш(George W. Bush) има 11 букви.

Одиме понатаму:

1.ЊуЈорк е 11-та сојузна држава во САД.
2.Првиот авион што се урна во Близначките бил авионот од летот со број 11.
3.Летот 11 имал 92 патника(9+2=11)
4.Летот 77,вториот кој се урнал во Близначките имал 65 патника(6+5=11)
5.Трагедијата се случи на 11 Септември,или како што американците љубат да речат 9/11 (9+1+1=11)
6.Истиот тој датум на трагедијата се поклопува со американскиот број за итни служби 911 (9+1+1=11)

Има уште......

1.Вкупниот број на загинати луѓе е 254 (2+5+4=11)
2.11 Септември е 254-тиот ден во годината (2+5+4=11)
3.Бомбашкиот напад во Мадрид се случил на 11.03.2004 (1+1+0+3+2+0+0+4=11)
4.Трагедијата во Мадрид се случи точно 911 дена по уривањето на близначките (9+1+1=11)

Ова е откачено:

По ѕвездичките и цртите и сите други бои и елементи од знамето на САД,нивен најпознат симбол е орелот.Стихов што следи е изваден од Коранот(Света книга на муслиманите):
„Запишано е дека синот на Арабија ќе го разбуди страшниот орел.Лутината на орелот ќе ја почувствуваат сите во земјите на Алах,и иако некои ќе се тресат од очај,другите во надеж ќе зборуваат:лутењето на орелот ќе ги исчисти земјите на Алах и таму завладеа мир.“
Инаку,ова е стихот 9.11 во Коранот (9+1+1=11)

Е ова е забегано:

1.Отворете Word.
2.Напишете Q33 NY.Ова е службениот назив на летот на првиот авион кој се урна во Близначките.
3.Селектирајте го напишаново.
4.Фонтот направете го 48(чисто ради прегледност)
5.Сменете го фонтот на Windings


Очекувам реакции за последново!
Превземено од:
www.fanta.forumotion.com
Вратете се на почетокот Go down
Alienware
Moderator
Moderator
Alienware


Број на мислења : 24
Registration date : 2007-08-25

4udni matematiki Empty
ПишувањеПредмет: Re: 4udni matematiki   4udni matematiki EmptyПет Јан 04, 2008 2:28 am

hahaha prevzemeno od forumot na motika Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
 
4udni matematiki
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MoD :: Zivot :: Misterii-
Отиди до: